Rakovina psů

Tak jako lidé, tak také psi čím dál častěji onemocní rakovinou. Onemocnění je velmi závažné a léčba náročná. Možností léčby je více a při správném výběru můžeme našemu pejskovi zachránit život.

### Veterinární klinika Hloubětín, s.r.o.

Veterinární klinika poskytující komplexní péči. Provádíme služby v oblasti ortopedie, stomatologie - rovnátka, sono a rengenů, nemoci ptáků a drobných savců (hlodavci) pohotovost. Akutní chirurgie - císařský řez, torze žaludku, traumata.

www.veterinahloubetin.cz - Praha 9, Mochovská

Logo firmy
### VETCENTRUM Duchek, s.r.o.

Veterinární nemocnice s nonstop pohotovostí a hospitalizací nabízí moderní prostředí s nadstandardním zázemím pro klienty, rozsáhlé technické vybavení, specializované veterináře v oborech ortopedie, neurologie, oftalmologie a péče o plazy a ptáky.

www.vetcentrum.cz - Praha 5, K Hájům

Logo firmy
### Vetnemo s.r.o.

Veterinární klinika a nemocnice s NONSTOP pohotovostí a hospitalizací. Poskytujeme preventivní i akutní komplexní péči o malá zvířata, hospitalizaci, vlastní laboratoř, rozsáhlé moderní přístrojové vybavení. Specializovaní lékaři v oblasti oftalmologie, onkologie, kardiologie, interní medicíny,…

www.vetnemo.cz - Praha 4, Na šejdru

Logo firmy
### Veterinární klinika Novovysočanská

Veterinární klinika funguje od roku 1994. Jsme k dispozici 24 hodin denně, 365 dní v roce. Zabýváme se preventivní a léčebnou péčí pro malá zvířata. Klinika je vybavena moderními přístroji. Provozujeme obchod a salon pro psy a kočky.

www.novovet.cz - Praha 9, Novovysočanská

Logo firmy

Veterinární klinika Lhotka, spol. s r.o.

Veterinární klinika nabízí odbornou veterinární péči zajištěnou zkušeným veterinárním týmem za pomocí moderních přístrojů a vybavení. Rozsáhlé možnosti diagnostiky, plně vybavený operační sál. Krátkodobé i dlouhodobé hospitalizace. Pohotovost.

www.vetlhotka.cz - Praha 4, Ve Lhotce

Rakovina u psů

Tak jako lidé, tak také psi čím dál častěji onemocní rakovinou. Onemocnění je velmi závažné a léčba velmi náročná. Možností léčby je více a při správném výběru léčby můžeme našemu pejskovi zachránit život.

Rakovina - onkologie pro psy

Stejně jako u lidí, i pes při onemocnění nádorovitým bujením potřebuje při diagnóze a léčbě pomoc onkologa. Veterinární onkolog určuje nejvhodnější postupy při léčbě a koordinuje léčebné programy pro zvířata postižená rakovinou, často slouží i jako poradce a konzultant pro veterináře v privátních ordinacích. Když vás váš veterinární lékař doporučí s vašim zvířetem k veterinárnímu onkologovi, dělá to proto, aby váš miláček dostal na svoji nemoc tu nejvhodnější a nejlepší péči.

Rakovina - léčba nádorů u psů

Cílem léčby je zničení abnormálních nádorových buněk a zachování buněk zdravých.
Důležitým rozdílem v humánní a zvířecí onkologii je, že cílem u lidí vzhledem k délce našeho života je onemocnění vyléčit. U zvířat cílem je prodloužit život, při zachování jeho kvality.

Rakovina – druhy léčby u psů

 • Léčba chirurgická
 • Léčba radiační (ozáření)
 • Chemoterapie
 • Imunoterapie

Léčba rakoviny psů - chirurgická

Je-li nádor lokalizován na vhodném místě těla, potom je chirurgie vysoce účinná forma léčby. Úspěch chirurgické léčby závisí na:

 • Nádor je umístěn v místě těla, které je vhodné k operačnímu zákroku.
 • Nádor je dobře diferencovaný a lokalizován na jediném místě bez známek šíření a metastáz.
 • Druh nádoru, který se šíří pomalu do dalších částí organizmu.
 • Zručnost a zkušenost chirurga.

Radiační terapie (ozářením) - léčba psů

O radiační terapii se uvažuje není-li nádor vhodný k chirurgickému odstranění, buď v důsledku jeho lokalizace, velikosti nebo z jiných důvodů. Ozáření se často používá jako následná léčba po chirurgickém odstranění nádoru. Ozařování se provádí pod dohledem veterinárního onkologa. Úspěch léčby ozářením závisí na:

 • Vnímavosti nádorových buněk na radiaci.
 • Je-li nádor lokalizován na jednom místě a nemetastazoval do jiných částí organizmu.
 • Nádor je lokalizován na místě dosažitelný radiací.
 • Radiace se provádí malými opakovanými dávkami v období několika týdnů. Ozáření může poškodit kůži v blízkosti léčeného místa, ale po dokončení terapie tyto problémy odezní. Častým vedlejším účinkem ozáření je trvalé poškození srsti v oblasti léčeného místa.

Chemoterapie pro psy

Chemoterapie se používá u pacientů u kterých se nádor rozšířil z jeho původního místa do jiných částí organizmu. Úspěch chemoterapeutické léčby závisí zda:

 • Nádor je vnímavý na chemoterapii.
 • Nádorů není příliš mnoho.
 • Pacient je relativně zdravý a cítí se dobře.

Cílem chemoterapie je aplikovat takovou dávku léku, aby zničila buňky nádorové a omezila poškození buněk zdravých.

Imunoterapie pro psy

Imunoterapie je nová léčebná strategie, která stimuluje vlastní imunitní systém, který pomáhá nádorové buňky objevit a bojovat proti nádoru.

Prevence rakoviny u psů

Stejně jako u lidí, tak ani u psů neexistuje cesta a způsob jak se vyhnout a zabránit nádorovému onemocnění, můžete ale snížit riziko. Vyloučit dle možnosti veškeré predispoziční faktory, např. neodmítat kastraci a sterilizaci, nevystavovat zvíře nadměrnému působení slunce apod. Důležité jsou i pravidelné prohlídky u vašeho veterináře a dbát všech jeho pokynů a doporučení i ohledně dalších potřebných kontrolních vyšetření.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6104 (vitejdoma.cz/chovatele#9673)


Přidat komentář