Psi a tasemnice

Charakteristickým příznakem napadení zvířete tasemnicí je zejména přítomnost článků tasemnice v trusu psa, dále také otírání konečníku o podložku, zvýšená chuť k přijímání potravy, hubnutí psa, zhoršení kvality srsti, zažívací potíže.

Kdo je náchylnější k tasemnici

Tasemnice je malý plochý červ, který se skláda z článků (může dosáhnout délky několika milimetrů až metrů). Častěji než štěňata a mladé psy tasemnice napadá postižené dospělé psy. Tasemnice se nepřenáší přímo, ale prostřednictvím mezihostitele, v němž se vyvíjí larvální stadium tasemnice, tzv. boubel.

První příznaky tasemnice

Charakteristickým příznakem napadení zvířete tasemnicí je zejména přítomnost článků tasemnice v trusu psa, dále také otírání konečníku o podložku, zvýšená chuť k přijímání potravy, hubnutí psa, zhoršení kvality srsti, zažívací potíže.

Kdo je může přenášet?

K napadení dochází bud' požitím mezihostitele (například blechy), nebo syrového masa, popř. vnitřností s boubelem.

Ochrana před tasemnicí

Opatřením je provedení odčervení vhodným odčervovacím preparátem v dávce doporučené výrobcem. Také je vhodné pravidelné provádění laboratorního vyšetření trusu a odčervování, průběžné sledování trusu a okolí konečníku psa.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6067 (vitejdoma.cz/chovatele#8738)


Diskuze a zkušenosti

Monika | 20.01.2010 18:09
tasemnice Můj pejsek má všechny příznaky,ale na veterině mi tvrdí, že je vše v pořádku, pejsek mu zhubnul o 2 kg a jim to divné ani nepřipadá. Odebraná byla krev, ale prý"má krev čistou jako miminko", jak mám dále postupovat,abych mu pomohla ale nemusela opět na veterinu?


Přidat komentář