Welsh Springer Spaniel

Welsh Springel Spaniel je středně velký, symetricky stavěný kompaktní pes. Hlava je s mírně klenutou lebkou a vyjádřeným stopem. Čenich středně dlouhý, rovný, takřka kvadratický. Oči má velššpringršpaněl hnědé, středně velké.

Doporučujeme:

  • Vetshop Vinohrady - Příjemná komunikace, stoprocentní servis, kvalitní krmiva a potřeby pro psy a kočky. Možnost komunikace přímo s odborníkem, jež se vždy vynasnaží poradit, doporučit a zařídit vše pro Vaše čtyřnohé miláčky.

Vznik a původ pejska

První vyobrazení tohoto plemene ze 17. století byla označována jako velšský kokr. Jako zvláštní plemeno byl Welsh Springer Spaniel uznán v roce 1902, klub byl založen až v roce 1923.

Charakteristika pejska

Welsh Springer Spaniel je těžce pracující, odolné, poslušné a velmi aktivní psí plemeno. Welsh Springer Spaniel má velmi rád vodu a je skvělým i mimořádně výkonným loveckým psem. Je také velmi přítulný, přátelský a nezávislý. Toto plemeno se hodí i k výcviku poslušnosti a s chutí se účastní různých soutěží.

Základní informace

  • Tělo:

Welsh Springel Spaniel je středně velký, symetricky stavěný kompaktní pes. Hlava je s mírně klenutou lebkou a vyjádřeným stopem. Čenich středně dlouhý, rovný, takřka kvadratický. Oči má velššpringršpaněl hnědé, středně velké. Uši poměrně malé, nízko zavěšené, přiléhající k lícím. Krk dlouhý, svalnatý, bez laloku. Tělo je nepříliš dlouhé, silné a svalnaté, s hlubokým hrudníkem a krátkou, mírně klenutou zádí. Končetiny nemá tento pes příliš vysoké.

  • Výška:

Pes má v kohoutku přibližně 48 centimetrů. Fena má v kohoutku přibližně 46 centimetrů.

  • Váha:

16 až 20 kilogramů. Standard FCI hmotnost neuvádí.

  • Průměrný věk:

12 až 14 let, ale i déle

  • Srst:

Srst je rovná a přiléhavá, hedvábná, hustá, nikdy není hrubá nebo zvlněná. Kadeřavá srst je vysoce nežádoucí. Přední končetiny a zadní končetiny nad hleznem jsou úměrně osrstěny, uši a proutek jsou obrostlé jemnou srstí. Barva srsti je pouze rezavá s bílou.

Doporučujeme:

  • Vetshop Vinohrady - Příjemná komunikace, stoprocentní servis, kvalitní krmiva a potřeby pro psy a kočky. Možnost komunikace přímo s odborníkem, jež se vždy vynasnaží poradit, doporučit a zařídit vše pro Vaše čtyřnohé miláčky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5900 (vitejdoma.cz/chovatele#8832)


Přidat komentář