Sibiřský husky

Sibiřský husky a jeho temperament. Historie sibiřského husky. Huskyové jsou výborní pracovní psi. Charakteristické rysy sibiřského husky. Sibiřský husky - velikost. Sibiřský husky - osrstění. Sibiřský husky - oči.

Doporučujeme:

  • E-shop "vseprolov.cz" - Internetový obchod, v němž naleznete vše pro svého čtyřnohého miláčka od výcvikových elektronických obojků, barvářských šňůr, náhradních čepelí na kvalitní hřebeny všech druhů, přes přepravky, píšťalky, povelky, až po předváděcí vodítka a reflexní vesty. Mimo jiné zde naleznete široký sortiment pro myslivost, výlety do přírody, kompletní výstroj včetně zbraní, brašen, batohů a kvalitní optiky.

Historie sibiřského husky

Sibiřský husky je pes kočovných Čukčů jednoho z kmenů etnické skupiny Anuit z východní Sibiře. Používali ho k zápřahu do saní, k pasení sobů i jako hlídacího psa.

Huskyové jsou výborní pracovní psi

pro drsné podmínky Sibiře – jsou tvrdí, dovedou pracovat v malých smečkách a docela rádi dlouhé hodiny pracují.

Sibiřský husky - společník

Žili po staletí na Sibiři izolovaně, teprve na počátku našeho století se s lovci kožešin dostali do severní Ameriky. Velmi brzy se stali nepřekonatelnými šampióny závodů psích spřežení a nyní jsou oblíbenými domácími společníky.

Sibiřský husky a jeho temperament

Husky má neobyčejně milou povahu. Je poslušný, ale ostražitý a kdykoli ochotný k práci. I přes svou velkou sílu je sibiřský husky špatný hlídač, protože je vrozeně mírumilovný.

Husky rád vyje

Typickým projevem sibiřského husky je to, že spíš vyje než štěká.

Charakteristické rysy sibiřského husky

Hlava

Klenutá lebka, zužující se přes zřetelný čelní sklon k čenichu. Mozkovna a nos jsou stejně dlouhé.

Sibiřský husky - oči

Mandlového tvaru, šikmo posazené, modré nebo hnědé v libovolném odstínu, často je každé oko jinak barevné.

Sibiřský husky - uši

Středně velké, trojúhelníkovité, vně i zevnitř dobře osrstěné. Sedí vysoko a blízko u sebe.

Sibiřský husky - tělo

Hluboký hrudník a svalnatý, rovný hřbet. Bedra jsou mírně klenutá.

Sibiřský husky - osrstění

Hustá podsada a rovné, měkké, středně dlouhé pesíky. Zbarvení je různé, často s neobvyklými odznaky na hlavě. Nádherná srst sibiřského husky není cítit a kromě srsti na tlapkách nepotřebuje úpravu.

Sibiřský husky - tlapy

Sevřené, dobře osrstěné, oválné. Polštářky jsou silné, prsty jsou spojeny malou blánou. Paspárky se mají odstraňovat.

Sibiřský husky - ocas

Dobře osrstěný, připomíná liščí oháňku. V klidu a při práci je svěšený, při zbystřené pozornosti překlápí husky ocas na hřbet.

Sibiřský husky - velikost

Výška psů 53 – 60 cm, fen 51 – 56 cm.

Doporučujeme:

  • E-shop "vseprolov.cz" - Internetový obchod, v němž naleznete vše pro svého čtyřnohého miláčka od výcvikových elektronických obojků, barvářských šňůr, náhradních čepelí na kvalitní hřebeny všech druhů, přes přepravky, píšťalky, povelky, až po předváděcí vodítka a reflexní vesty. Mimo jiné zde naleznete široký sortiment pro myslivost, výlety do přírody, kompletní výstroj včetně zbraní, brašen, batohů a kvalitní optik

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5904 (vitejdoma.cz/chovatele#8967)


Diskuze a zkušenosti

Hromková Šárka | 23.05.2014 10:20
husky Dobrý den,chtěla jsem se zeptat máme křížence Huskyho a strašně pouští chlupy.Po zime asi jasný,že shazuje srst,vyčesala jsem ho ale stále moc pouští,je to pak všude,nevíte co s tím?Nechybí nějaký vitamín?díky za názory


Přidat komentář