Sibiřský husky

Povaha Sibiřského husky je přátelská a mírná, ale taktéž pozorná a otevřená. Nemá přisvojující si vlastnosti, typické pro hlídací psy, ani není přehnaně podezíravý vůči cizím lidem nebo agresivní vůči ostatním psům.

Historie a původ pejska

Sibiřský husky byl původně vyšlechtěn Čukči – domorodými obyvateli severovýchodní Sibiře, jako vytrvalý saňový pes. Byl taktéž využíván při pasení sobů. V roce 1909 byl první větší počet těchto psů převezen na Aljašku, aby se zúčastnili závodů psích spřežení na dlouhé tratě s názvem All - Alaska Sweepstakes.

Popis huskyho

Povaha Sibiřského husky je přátelská a mírná, ale taktéž pozorná a otevřená. Nemá přisvojující si vlastnosti, typické pro hlídací psy, ani není přehnaně podezíravý vůči cizím lidem nebo agresivní vůči ostatním psům. U dospělého psa můžeme očekávat určitou míru rezervovanosti a důstojnosti. Jeho inteligence, přizpůsobivost a horlivost z něj dělá příjemného společníka a ochotného pracovníka.

Míry pejska

Váha se pohybuje od 16 do 27 kilogramů, výška od 51 – 60 centimetrů.

Péče o srst - husky

Srst Sibiřského huskyho je dvojitá, střední délky, takže pes je velmi osrstěného vzhledu, avšak nikdy nesmí být srst tak dlouhá, aby zakryla čistou siluetu psa. Podsada je měkká a hustá a dostatečně dlouhá, aby udržela krycí srst. Srst tohoto psa nevyžaduje zvláštní péči.

Pouze v období línání je nutné denní kartáčování k odstranění uvolněné srsti. Psa koupejte jen v případě nutnosti. Uši psa je nutné udržovat v čistotě, drápky krátké.

Charakter pejska

Veselý, inteligentní, poslušný, milý, velmi přítulný, klidný, ostražitý.

Učenlivost pejska

Vzhledem k rychlému vývoji je potřeba začít s důslednou výchovou již v ranném věku štěněte.

Velmi aktivní plemeno

Sibiřský husky je velmi činorodé a aktivní plemeno a případě nedostatku vyžití si hledá vlastní vybití energie. Potřebuje každodenní mnohakilometrové procházky, společný běh s majitelem nebo tréning v zápřahu, se kterým se dá začít přibližně od dvanáctého měsíce věku.

Životaschopnost

Sibiřský husky se dožívá věku kolem 13 let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5895 (vitejdoma.cz/chovatele#6414)


Diskuze a zkušenosti

Martin | 17.10.2013 16:25
Štěňata Ahoj, nevíte kde bych sehnal štěňátka Huskyho? Prohledal jsem snad všechny inzeraty, ale nic :/ buď už prodaná nebo ty inzeraty vypadaji nevěrohodně. Nechci závodní štěně, jen pro normální aktivní život.


Přidat komentář