Mastif - největší pes

Historie mastifa. Mastif lovec vlků a medvědů. Mastif a jeho temperament. Charakteristické rysy mastifa. Povaha mastifa. Velikost mastifa. Mastif lovec vlků a medvědů. Anglický mastif je hodně přátelský, dobromyslný a bez falešnosti.

Doporučujeme:

Online prodej kvalitních krmiv a pamlsků pro psy - na www.becres.cz najdete vše, co Váš nejlepší přítel potřebuje. Postarejte se o to, aby Váš miláček nestrádal a poskytněte mu tu nejlepší péči, které se mu dostane u odborníků, kteří podporují i Kynologickou záchrannou jednotku ČR.

Historie mastifa

Psi podobní mastifům jsou zobrazeni na různých egyptských předmětech z doby třetího tisíciletí př. Kr. Do Británie se tito psi dostali snad s fénickými obchodníky nebo při invazi Anglů či Sasů.

Mastif lovec vlků a medvědů

Když v roce 55 př. Kr. vpadl do Británie Julius César, měli Keltové v řadách svých bojovníků i mastify. Jako váleční psi sloužili mastifové až do 17. století. Mimo to se také používali k lovu medvědů a vlků, a účastnili se i tehdejšího sportu.

Když tyto zápasy byly v 19. století zakázány, popularita mastifů ve Velké Británii klesla a zůstaly jen dva chovy: v psinci Lyme Halí v Cheshiru a u vévody z Devonshiru v Chatsworthu.

Největší pes

Anglický mastif je největším psem, který dosahuje hmotnosti až 160 kg. Díky své mohutné konstrukci mívá potíže s kloubním systémem, proto není vhodné psa přetěžovat dlouhou procházkou zvlášť ve štěněcím věku.

Mastif a jeho temperament

I když jsou mastifové v podstatě vyrovnané povahy, milí a oddaní, zachovali si své obranářské schopnosti a potřebují pevnou ruku.

Charakteristické rysy mastifa

Mastif hlava

Působí hranatým dojmem. Mohutná, široká lebka s krátkým a širokým nosem.

Mastifo oči

Malé, posazené daleko od sebe. Mají tmavou, oříškově hnědou barvu.

Mastifu uši

Malé, tenké, posazené daleko od sebe. V klidu jsou přiložené k tvářím.

Mastif tělo

Mohutně stavěné, s širokým, hlubokým hrudníkem a s širokým hřbetem a bedry.

Osrstění mastifa

Krátké, hrubé a přiléhavé. Zbarvení je meruňkové, stříbřitě plavé nebo žlutohnědé s žíháním.

Nohy mastifa

Přední nohy jsou rovné, široce postavené, zadní nohy jsou svalnaté a kolmo postavené.

Tlapky mastifa

Velké, kulaté, s klenutými prsty. Drápy jsou černé.

Mastif ocas

Dlouhý, vysoko nasazený, zašpičatělý. Při vzrušení se stáčí, ale nikoli nad hřbet.

Barvy srsti mastifa

Meruňková, stříbrná, žlutá, meruňkově žíhaná a žlutě žíhaná.Maska a uši jsou vždy černé. Srst: Krátká srst nesmí být příliš tenká a jemná na ramenech, krku a hřbetu.

Mastif

Mastif je velký a masivní pes, pevně stojící na rozkročených nohou. Mastif pochází nejspíše z asyrských dog, které jsou zase potomky tibetských mastifů. Jiní kynologové se naopak domnívají, že mastif vznikl z velkého řeckého molosa, jehož dovezly do Anglie římské legie. Byl jedinečným strážcem velkých panství ve Velké Británii a milým společníkem panstva.

Povaha mastifa

Anglický mastif je hodně přátelský, dobromyslný a bez falešnosti. Obvykle není bojácný nebo agresivní. Mastif je opravdovým obrem s citem. S láskou a důsledností se dá lehce vycvičit. Mastif má přirozený obranářský instinkt a jeho působivý exteriér a výhružné vzezření dokonale postačí důrazně každého zastrašit.

Velikost mastifa

Pokud vývoj a růst probíhá optimálně, tak v 8 týdnech věku váží mezi 12-18 kg. Následující růst a vývoj je velmi rychlý. V 7-8 měsících již může dosahovat výšky dospělého jedince (u AM je spodní hranice KV psi - 78 cm, feny - 72 cm). Feny obvykle ukončí růst po prvním hárání, pak výška naroste o minimum. Psi končí růst kolem 15 měsíců.

 

Doporučujeme:

Online prodej kvalitních krmiv a pamlsků pro psy - na www.becres.cz najdete vše, co Váš nejlepší přítel potřebuje. Postarejte se o to, aby Váš miláček nestrádal a poskytněte mu tu nejlepší péči, které se mu dostane u odborníků, kteří podporují i Kynologickou záchrannou jednotku ČR.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5913 (vitejdoma.cz/chovatele#9133)


Přidat komentář