Jokšírský teriér

Srst se rychle zacuchá a musí se každý den vyčesat, zvláště na břiše, pod ušima a mezi končetinami. Výhodou této srsti je, že nelíná, protože eventuální odumřelé chlupy se zachytí v kartáči.

Doporučujeme:

  • Vetshop Vinohrady - Příjemná komunikace, stoprocentní servis, kvalitní krmiva a potřeby pro psy a kočky. Možnost komunikace přímo s odborníkem, jež se vždy vynasnaží poradit, doporučit a zařídit vše pro Vaše čtyřnohé miláčky.

Historie jorkšírka

Jorkšírský teriér pochází původem z Velké Británie. V roce 1886 bylo toto plemeno oficiálně zaneseno do anglické knihy "Kennel Club" několik exemplářů pod společným názvem "Broken Haired Scotch or Yorkshire terrier".

Popis pejska

Pes je vhodný do rodiny s dětmi. Povaha jokšírského teriéra je velmi přátelská, bez známek agrese. Jokšírský teriér vychází dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi. Věnujete-li mu hodně pozornosti, velmi si toho váží, někteří jedinci proto špatně snášejí samotu. Vůči cizím lidem se chová vyčkávavě.

  • Výška

Výška je 20 až 30 centimetry, váha se pohybuje mezi 2 až 4 kilogramy.

Jak se starat o pejska a jeho srst

Srst se rychle zacuchá a musí se každý den vyčesat, zvláště na břiše, pod ušima a mezi končetinami. Výhodou této srsti je, že nelíná, protože eventuální odumřelé chlupy se zachytí v kartáči. Ve zvukovodu, který musí být vždy čistý, nesmějí být žádné uvolněné chlupy. Pokud je to nutné, zastřihávejte uvolněné chlupy mezi polštářky na tlapkách. Nejvíce péče srst potřebuje v období přeměny štěněčí srsti za dospělou. To je nutné kartáčování a česání denně. Také je to nutné z toho důvodu, aby si štěně zvyklo na pravidelnou péči. Zralá, dospělá srst vyžaduje frekvenci česání podstatně nižší, většinou 1 - 2 krát týdně podle typu a kvality srsti.

Charakter pejska

Veselý, inteligentní, poslušný, milý, velmi přítulný, klidný, ostražitý.

Učenlivost pejska

Výchova probíhá většinou bez problémů. Tito psíci se snadno učí a rádi něco dělají pro svého pána.

Pohyb pejska

Toto plemeno se spokojí s průměrným množstvím pohybu, to však neznamená, že odmítne dlouhou procházku. V sychravějším počasí bychom ale neměli procházky moc přehánět, protože jokšírský teriér má menší odolnost proti vlhkému prostředí.

Životaschopnost pejska

Jokšírský teriér se bez problémů dožívá vysokého stáří. Věk 16 až 18 let není u tohoto plemene žádnou zvláštností.

Doporučujeme:

  • Vetshop Vinohrady - Příjemná komunikace, stoprocentní servis, kvalitní krmiva a potřeby pro psy a kočky. Možnost komunikace přímo s odborníkem, jež se vždy vynasnaží poradit, doporučit a zařídit vše pro Vaše čtyřnohé miláčky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5894 (vitejdoma.cz/chovatele#6396)


Diskuze a zkušenosti

Lucinka | 01.07.2011 21:45
skvělí parťáci zdravím,cely zivot jsem mela velke psi ale pred 4mi roky jsem si pridila jorka a uz bych nemenila.v zari jsme i s prizelem privezli jeste druheho a jsou skveli.umi se oddat paneckoj a vsechnu starost na peci vam vrati.jsou to stastni a hravyi psici.

Lucie Slámová | 09.08.2011 11:48
jorky Úplně souhlasím, máme dvě holčičky jorka a jsou miliónové


Přidat komentář