Čínský chocholatý pes - Čínský naháč

Čínský chocholatý pes - Čínský naháč - Péče o srst. Původ Čínský chocholatý pes - Čínský naháč. Charakteristika Čínský chocholatý pes - Čínský naháč. Výška a váha čínského chocholatého psa.

Původ Čínský chocholatý pes - Čínský naháč

Historie vzniku čínského naháče, neboli čínského chocholatého psa, sahá až do starověku. Pravděpodobně se vyvinul v Africe, z mutace afrického bezsrstého psa. Odtud se tento pes dostal do Číny.

Charakteristika Čínský chocholatý pes - Čínský naháč

Čínský chocholatý pes je svému pánovi naprosto oddaný, a projevuje velkou potřebu lásky a stálého kontaktu se svou lidskou rodinou. Jejím nedostatkem a přehlížením velmi trpí. S ostatními psy se snáší velmi dobře, stejně jako s jinými domácími zvířaty.

Výška a váha čínského chocholatého psa

Psi mají výšku v kohoutku 28 – 33 centimetrů, feny 23 - 30 centimetrů. Váha s pohybuje v rozmezí 2 – 4,5 kilogramů.

Čínský chocholatý pes - Čínský naháč - Péče o srst

Bezsrstá varianta má srst pouze na určitých částech těla (hlava, ocas, tlapky). struktura všech chlupů je jemná a hedvábná. Zbarvení je jakékoliv, mohou být i kombinace barev. Péče o srst čínského naháče spočívá v jejím každodenním pročesávání. Do pokožky je potřeba vtírat ochrannou emulzi, v létě lze použít kvalitní opalovací krém. Při koupání je potřeba použít dětské mýdlo nebo mýdlo s nízkým Ph, na osrstěné části je nutné použít kvalitní šampon a následně kondicionér.

Povahové rysy Čínský chocholatý pes - Čínský naháč

Naháči jsou živí, hbití, mrštní a hraví psíci. V povaze jsou citliví a láskyplní, velmi rádi se chovají i mazlí, nesmírně milují přítomnost kteréhokoliv člena rodiny a jsou s ním rádi co nejčastěji v těsném kontaktu.

Čínský chocholatý pes - Čínský naháč - výchova 

Jeho výchova je velmi snadná, protože se rád učí a je poslušný. Velmi rychle pochopí, co od něj jeho pán chce. Výchova by však měla stejně důsledná, jako u každého jiného psa.

Pohyb Čínský naháč

Čínský chocholatý pes vyžaduje dostatek pohybu. Má v oblibě dlouhé vycházky, umí výborně běhat, skákat a je velmi mrštný.

Věk Čínský chocholatý pes - Čínský naháč

Čínský naháč se dožívá věku kolem 12 – 13 let.

Čínský chocholatý pes - zajímavost

Naháči mají tělesnou teplotu stejnou jako ostatní psi, kolem 38,5-39°C. Zvláštností je vyšší povrchová teplota, která je 39-40°C. Tento jev vzniká nutností většího výdeje energie při vyrovnávání vnitřní tělesné teploty a vnější okolní teploty. Za chladného počasí potřebuje naháč vyšší dávku krmení, protože potřebuje získat více energie.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5945 (vitejdoma.cz/chovatele#9781)


Diskuze a zkušenosti

Kyblík | 11.01.2010 19:44
Čínský naháč je mazlíček Čínský naháč opravdu hrozně energický pejsek a hlavně je to náš mazlíček.

Julinka | 29.06.2011 12:15
naše malá čínská slečna přivezla jsem si Julinku naši osrstěnou čínskou slečnu žila ve strašných podmínkach je na mě fixovaná a neudělá be země ani krok ale je bojácná má ráda jenom mě a manžela ostatních lidí se bojí prosím poradí nám někdo jak ji zbavit strachu děkuji moc Jana Musilová má adrasa budisek87@gmail.com

veronika | 30.06.2011 21:23
bojácný naháč... Dobrý den mám také naháčka z množírny také se bojí lidí a jen mě se drží,ale máme ho doma dva ěsíce a už si zvyká,musíte pořád odměńovat a chodit mezi lidi(pevný obojek nebo kšírky jinak se vyvlíkne a uteče) pokud vás poslechne třeba např:mi jsme měli problém,pejsek nechtěl do menšího prostoru kde byli ldi tak jsme začínali na velkém prostranství kde nebylo moc,lidí pak jsem ho vžala do menšího prostoru kam se mu nechtělo ale musíte pořád pobízet a pokud tam vejde i když s vaší pomocí tak ho odměnit něčim co má rád(ale pokud ho chcete něco takového naučit nesmí být najedeý)Já dávám stravu večer a přes den odměňuji....už je skoro v pohodě,ale bojí se chlapů co stojí s ruka v kapse...tak hodně uspěchu pokud si chcete ještě semnou napsat můj mail..vvitikova@seznam.cz

Alexandra | 07.08.2011 15:07
Naše MIA Dobrý den, mi jsme si s přítelem pořídili nahalandu,a mněli jsme také problémi že se bála lidí ale s postupem to odeznělo díky pamlskům vždycky jsme je brali ven a když někdo šel kolem nás tak jsme jí řekli Mio kokino a postupně jsme je nechávali doma a dneska naše 11měsíční, Mińonka neřeší lidi na ulici.

Tereza | 23.09.2011 19:27
Dotaz na naháčky Dobrý den chtěla jsem se zeptat od kolik let ho mžu koupat a nechávat holit?..

Helena | 19.01.2012 22:31
Montík Může mi prosím někdo poradit ,Co dělat s pejskem, který občas čůrá doma? Naší chybu vylučuji, protože máme zahrádku a chodíme po dvou hodinách. Je mu šest měsíců. Doma dostane vynadáno a naopak venku pamlsek. Připadá mi jako chytrý pejsek, tak prosím pejskaře o radu. Nebo má ještě v šesti měsícich nárok? mám být trpělivá? Nerada bych ho stresovala, ale teď stresuje on nás. Děkuji za radu, názor ať je jaký koliv. Máme naháčka. Helena

kkaca | 14.03.2012 18:38
prosím o radu Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Máme šestiměsíčního pejska a nemužeme ho odnaučit výt v bytě. Sousedi už s náma pomalu ztrácej trpělivost. Mohl by mi prosím někdo poradit, jak ho odnaučit výt?? Děkuji kacenka0906@seznam.cz

Miroslava Pernikářová | 30.05.2012 18:14
Hárání fenky Zdravím všechny darovala jsem fenku cinskeho nahace.Bohuzel ne do dobrych rukou a nevim co stim delat.Fence je 7mesicu a vsimla jsem si,ze ma nehorazne oteklou pulinu a majitelka mi tvrdi ze se fena hara.Nemam stim zadne velke zkusenosti,ale neverim tomu.je to jeste stene.Myslim si ze ma zanet.Muzete mi nekdo poradit?

Adéla | 31.05.2012 18:33
Hárání fenky Ano ,pohlavní dospělost je běžně kolem půl roka.A typický příznak je opravdu zvětšená vulva,která se začne zvětšovat pár dní před samotným spuštěním krvácení.Fyzická dospělost je tak kolem toho druhého roku.

EMILKA | 09.08.2012 21:18
ČURÁNÍ V BYTĚ POŘÍDILA JSEM SI PEJSKA NAHÁČE.PŘED NÍM JSME MĚLI JEN FENEČKY.VÝCHOVA PSA JE TĚŽŠÍ.TAKY ČURAL V BYTĚ A TO HLAVNĚ NO ČISTEJ POSTELE.NAPOSLEDY MĚ TO TAK NAŠTVALO ŽE JSEM HO CHYTLA A PŘITLAČILA JSEM HO ZA KRK K ČURÁNKÁM A VYHUBOVALA JSEM MU.OD TEJ DOBY KDYŽ NEPOSLOUCHÁ TAK HO ZA KRK PŘITLAČÍM K ZEMI.A SVĚTE DIV SE ONO TO FUNGUJE,JE POSLUŠNĚJŠÍ.

Emilka | 20.11.2012 22:58
Rexík Mám pejska naháče.Má něco přez rok.Pokud jsme doma tak docela poslouchá.Jen co mu dám vodítko a otevřu dveře tak ohluchne.Ze schodu to vezme uprkem a venku tahá vodítko div že se neuškrtí.Nejde ho skrotit ani po dobrém ani po zlém.Dala jsem ho kastrovat ale moc to nepomohlo.Má rád lidi,psy dokonce knˇučí i za velkyma a je mu jedno jestli je to bojovy pes.Lidem se hodně líbí,tohle plemeno není moc vidět Atˇvám pejsci dělají radost a chovejte se k nim s láskou.Emilka

mik123 | 08.09.2014 13:20
Čínský chocholatý pes - Čínský naháč Je docela dobry, chutna asi jako kure.

Marie | 30.05.2015 14:16
prosím o radu Dobrý den Obracím se na Vás s velkou prosbou. Mám doma křížence naháče a je mu 11 měsíců. Momentálně bojujeme s beďárky za krkem, které má zanícené. Veterinář si neví rady a tak se obracím o radu na Vás . Používala jsem různé čistící prostředky na akné, uklidnující krémy, desinfekce atd. Už si opravdu nevím rady a tak bych Vás chtěla poprosit o Vaše zkušenosti. Děkuji za odpověd. Mája(myskahryska@seznam.cz)


Přidat komentář