Chrti a jejich plemena

Země původu afgánského chrta jasně vyplývá z jeho jména. Je to lovecký pes na vysokou i drobnou zvěř. Afgánský chrt je důstojný, uzavřený a hlavně společenský pes s nádhernou srstí.

Afgánský chrt

Země původu afgánského chrta jasně vyplývá z jeho jména. Je to lovecký pes na vysokou i drobnou zvěř. Afgánský chrt je důstojný, uzavřený a hlavně společenský pes s nádhernou srstí.

Barzoj

Barzoj pochází z Ruska. Je to hodně sebejistý a pyšný pes věrný své rodině. Nemá rád cizí lidi, ale poměrně dobře vychází se staršími dětmi. Barzoj má rád svůj klid, není dotěrný, spíše si udržuje odstup.

Saluki

Velmi osobitou povahu má plemeno saluki, jež pochází z Iránu. Tento pes si potrpí na společnosti svého pána. Je klidný, důstojný a svéhlavý.

Skotský jelení pes

Skotský jelení pes je loveckým psem vhodný do rodiny. Země jeho původu je Velká Británie. Je přátelský, rozumný, nekomplikovaný a věrný svému pánovi.

Irský vlkodav

Jak už jeho jméno napovídá, pochází irský vlkodav z Irska. Tento pes je přátelský, věrný svému pánovi a milý k dětem. Toto plemeno by mělo žít v rodinném kruhu, jelikož v boudě bude strádat. Irský vlkodav není nijak ostražitý a každého přivítá přátelsky.

Azavak

Azavak je temperamentní, pyšný, živý a nezávislý pes s velkou výdrží. Svou náklonnost a dobré stránky ukazuje jen lidem, které má rád. Jelikož se jedná o loveckého psa a jeho chování je ještě původní, bude svého pána chránit, ocitne-li se v ohrožení.

Španělský galgo

Existují dva druhy španělského galga (krátkosrstí a dlouhosrstí). Je to pes inteligentní, zvědavý, přítulný, milý k dětem a věrný svému pánovi. Jelikož má španělský galgo silně vyvinutý lovecký pud, není vhodný do domácnosti, kde jsou jiná domácí zvířata.

Anglický chrt

Anglický chrt nebo také greyhound je závodní, lovecký pes vhodný do rodiny. Je klidné a milé povahy, inteligentní, citlivý a občas trochu líný. Je oddán svému pánovi, k cizím lidem se chová zdrženlivěji.

Sloughi

Země původu tohoto chrta je Maroko. Sloughi je společenský pes, zdrženlivý vůči cizím lidem. Je pyšný, svéhlavý, temperamentní a ostražitý. Tento chrt potřebuje mnoho pohybu, aby si vybil svou energii.

Vipet

Vipet pochází z Anglie. Jedná se o závodního psa, který je vhodný do rodiny. Je milý k dětem, věrný svému pánovi, ale příliš si nepotrpí na cizí lidi. Vipet má vrozený sklon pronásledovat všechno, co rychle utíká.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5929 (vitejdoma.cz/chovatele#9553)


Přidat komentář