Bišonek a jeho výchova

Původ bišonka. Bišonek charakteristika. Bišonek výška a srst. Jaké má bišonek povahové rysy. Bišonek a výchova. Pes je vhodný do rodiny s dětmi. Povaha bišonka je velmi přátelská, bez známek agrese. Bišonek vychází dobře s ostatními psy. Pejsek i do bytu.

Doporučujeme:

Online prodej kvalitních krmiv a pamlsků pro psy - na www.becres.cz najdete vše, co Váš nejlepší přítel potřebuje. Postarejte se o to, aby Váš miláček nestrádal a poskytněte mu tu nejlepší péči, které se mu dostane u odborníků, kteří podporují i Kynologickou záchrannou jednotku ČR.

Bišonek a jeho původ

První zmínky o předchůdcích dnešního bišonka mluví o malých psících s převážně bílou srstí, kteří byli obecně nazýváni barbichoni. Z nich se později vytvořila celá řada samostatných společenských plemen, jako je např. maltézáček, boloňský psík, havanský psík a lvíček. Bišonek byl velice oblíben například na dvoře Napoleona III.

Bišonek a jeho povaha

Pes je vhodný do rodiny s dětmi. Povaha bišonka je velmi přátelská, bez známek agrese. Bišonek vychází dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi. Věnujete-li mu hodně pozornosti, velmi si toho váží, někteří jedinci proto špatně snášejí samotu. Vůči cizím lidem se chová vyčkávavě.

Bišonek a jeho výška

Výška je** 23 až 30 cm**, váha se pohybuje mezi** 3 až 6 kg**.

Srst Bišonka

Srst je chomáčkovitá, dlouhá, velmi hustá, nepřiléhá k tělu a je bílá.

Péče o srst bišonka

Srst se rychle zacuchá a musí se každý den vyčesat, zvláště na břiše, pod ušima a mezi končetinami. Výhodou této srsti je, že eventuální odumřelé chlupy se zachytí v kartáči. Ve zvukovodu, který musí být vždy čistý, nesmějí být žádné uvolněné chlupy. Pokud je to nutné, zastřihávejte uvolněné chlupy mezi polštářky na tlapkách. Nejvíce péče srst potřebuje v období přeměny štěněčí srsti za dospělou. To je nutné kartáčování a česání denně. Také je to nutné z toho důvodu, aby si štěně zvyklo na pravidelnou péči. Zralá, dospělá srst vyžaduje frekvenci česání podstatně nižší, většinou 1 - 2 krát týdně podle typu a kvality srsti.

Celková povaha Bišonka

Veselý, inteligentní, poslušný, milý, velmi přítulný, klidný, ostražitý.

Bišonek a jeho výchova

Výchova probíhá většinou bez problémů. Tito psíci se snadno učí a rádi něco dělají pro svého pána.

Bišonek a potřeba pohybu

Toto plemeno se spokojí s průměrným množstvím pohybu, to však neznamená, že odmítne dlouhou procházku. Chraňtě pejskovo zdraví díky procházkám - více v článku. V sychravějším počasí bychom ale neměli procházky moc přehánět, protože bišonek má menší odolnost proti vlhkému prostředí.

Bišonek věk a kolik se dožívá

Bišonek se bez problémů dožívá vysokého stáří.** Věk 16 až 18 let** není u tohoto plemene žádnou zvláštností. Standard je 14 let.

 

Doporučujeme:

Online prodej kvalitních krmiv a pamlsků pro psy - na www.becres.cz najdete vše, co Váš nejlepší přítel potřebuje. Postarejte se o to, aby Váš miláček nestrádal a poskytněte mu tu nejlepší péči, které se mu dostane u odborníků, kteří podporují i Kynologickou záchrannou jednotku ČR.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5926 (vitejdoma.cz/chovatele#9508)


Diskuze a zkušenosti

Evča | 05.01.2016 20:24
Diky tomuto článku jsem se dozvéděla ne moc ale pomohlo mi to s vý chovou mého štěnéte.

Jana | 18.08.2016 22:00
Mi máme Bišonka jmenuje se. Toby je mu 5 let bylo mu 12.7.2016 je velmi hravi ma rad hopsa kouli ma rad i hakisak nebo plyšaka neno rad kouše mikiny nebo kouše ruce ale jen. Si hraje ale netiskne ma rad .i.malé deti je vrlmi inteligenzni nekdy vičuranej a hodně. Rostomilej


Přidat komentář