Bígl - Beagle

Pes je vhodný do rodiny s dětmi. Povaha bígla je velmi přátelská, bez známek agrese. Bígl vychází dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi. Věnujete-li mu hodně pozornosti, velmi si toho váží, někteří jedinci proto špatně snášejí samotu.

Chování pejska Bígla

Pes je vhodný do rodiny s dětmi. Povaha bígla je velmi přátelská, bez známek agrese. Bígl vychází dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi. Věnujete-li mu hodně pozornosti, velmi si toho váží, někteří jedinci proto špatně snášejí samotu.

Vůči cizím lidem se chová vyčkávavě. Bígl potřebuje hodně pohybu, je vytrvalý, na procházkách utáhá i celou rodinu, raduje se z pohybu. Ideální rodinný pes, i díky krátké, lehce udržovatelná srsti, ale je taky kvalitní pomocník při lovu a službě. Je** zvědavý, bystrý, inteligentní**. Bíglové jsou nebojácní, nekousaví, neútoční.

 


**Bigl Ostrava
**

 

Historie Bígla

Bígl (Beagle) je plemenem vyšlechtěným v Anglii ve 14. století. Vznikl křížením loveckých psů. Po několik století byl Bígl (Beagle) chován v Anglii na královském dvoře a využíván ke štvanicím ve smečkách. Začátkem 20.století se dostal také do USA, kde se stal velmi populárním. V současné době je plemeno rozšířeno po celém světě.

 

Míry pejska Bígla

  • Výška

Výška bígla se pohybuje v rozmezí 33 až 40 centimetrů.

  • Váha

Váha bígla se pohybuje v rozmezí 8 až 14 kilogramů.

Vzhled jeho srsti

Bígl (Beagle) má krátkou, hustou a voděodolnou srst. Jsou uznána všechna zbarvení, kromě játrového. Koneček ocasu je vždy bílý.** **

Jak se starat o srst

Srst denně kartáčujte, abyste odstranili odumřelé a uvolněné chlupy. Stejně jako u všech ostatních plemen s visícíma ušima, musíte tomuto psovi pravidelně odstraňovat nečistotu ze zvukovodu.

Charakter pejska

Veselý, inteligentní, poslušný, milý, velmi přítulný, klidný, ostražitý.

Poslušné či neposlušné plemeno

Bígl není zrovna poslušné plemeno. Výchova bígla je poněkud složitější, ale při velké snaze, se vám podaří vycvičit poslušného psa.

Nutnost pravidelné procházky

Toto plemeno potřebuje poměrně mnoho pohybu. Berte jej pravidelně s sebou na delší procházky, ale nepouštějte jej z vodítka, pokud si nejste jisti, že jej máte pod kontrolou, jinak by se mohl vydat samostatně na lov.

Životaschopnost

Bígl se bez problémů dožívá vysokého stáří. Věk 13 let není u tohoto plemene žádnou zvláštností.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5893 (vitejdoma.cz/chovatele#6363)


Diskuze a zkušenosti

Markéta | 17.06.2011 22:48
Povaha Bígl je nekonečně žravý a je to pes, který má smysl pro humor, dokáže si z vás udělat legraci a ohromně se tím baví. Naučí se zlechtat děti i vyšplhat na stůl. Protože žil vždy ve velké smečce, má silně vyvinuté mimosmyslové vnímání. Ač je normálně neposlušný, někdy udělá věc, která vás právě napadla a pobaveně sleduje, co vy na to. Je to pes, na kterého musíte pořád dávat pozor, nezávislá osobnost a přesto vás občas zahrne láskou.

Silvie | 22.06.2011 09:29
Beagle To je pravda, souhlasím s komentářem. Až na to že ten můj bígl mě zahrnuje láskou stále. Je hrozně mazlivý :-))

Lenka | 01.09.2011 09:24
Pes do nepohody Zdravím všechny příznivce tohoto plemene a jelikož máme taky jednoho doma,tak plně souhlasím s napsanými příspěvky.Náš pes se trochu sklidnil po dvou letech,ale štěněčí povaha mu zústala.Říkáme mu asistenční pes nebo si nás jako smečku pořád hlídá a následuje nás po bytě oddaně.Při jeho venčení jsem měla úraz a pes až do příjezdu sanitky seděl po mém boku a kdyby stál před ním zajíc,tak ho v tu chvíli nezajímá.Na výletech je k neutahání.Ideální rodinný pejsek.

Jana Vybíralová | 29.02.2012 04:25
můj miláček Bígl Dobrý den, také mám doma jednoho bígla, je to miláček všem miláčků, někdy má dokonce přednost i před manželem (smích)

JANA A FIDO | 17.03.2012 12:39
náš FIDO máme doma božského bígla přesně má povahu jaká se popisuje v článcích je to mazel nás všech,jeho žravost nemá konce dokonce sežral dvd byl na operaci žaludku museli jsme koupit klec kde je asi 1 hod denně pokud není někdo doma líbí se mu tam a zvykl si před tím jsem jí odsuzovala ale je to pro něj nutnost je to opravdu věrný rošťák celé naší rodiny vše dělá s námi i koukání na televizi a není to pravda že jsou hloupý jsou velice inteligentní ale musí mít velký pohyb někdy i 4 h denně pak je spokojený

Marci | 09.07.2013 13:19
Pes doma Ahoj mám dotaz. Chtela bych si poridit beagla. Jsem aktivni clovek takze mi behani, hrani ani dlouhe prochazky nedelaji problem. Jen si nejsem jista jestli pejsek zvladne 8 hodin doma sam kdyz budu v praci. Diky za nazory Marci


Přidat komentář