Argentinská doga

Argentinská doga má krátkou, hladkou, měkkou a dlouhou srst, plošně přiléhající k tělu. Srst se musí lesknout. Barva srsti argentinské dogy je čistě bílá, kolem oka je barevná skvrna černé nebo tmavé barvy (nesmí přesahovat více než 10% plochy hlavy).

Doporučujeme:

  • Vetshop Vinohrady - Příjemná komunikace, stoprocentní servis, kvalitní krmiva a potřeby pro psy a kočky. Možnost komunikace přímo s odborníkem, jež se vždy vynasnaží poradit, doporučit a zařídit vše pro Vaše čtyřnohé miláčky.

  • Matrace pro Vaše psí miláčky přímo na míru! na www.dogrear.cz ušijí pro Vaše čtyřnohé přátele lůžko dle vašeho gusta. Ještě nikdy se Váš nejlepší přítel nevyspal lépe, než na matraci DOGREAR, která je šitá na míru z nepromokavých a odolných materiálů.

Původ a historie pejska

Předkem argentinské dogy byla patrně cordóbská doga, což byl obrovský bílý, někdy černě skvrnitý, hladkosrstý pes. V minulém století se Dr. Martinez a jeho synové pokusili vyšlechtit zvláštní plemeno pro místní podmínky. Čistokrevný chov argentinské doby byl zahájen v roce 1900, plemeno bylo v Argentině uznáno v roce 1963, a organizací FCI až v roce 1973.

Charakteristika pejska

  • VÝŠKA:

Pes má v kohoutku 62 až 68 cm. Fena má v kohoutku 60 až 65 cm.

  • VÁHA:

Pes váží 45 až 60 kg. Fena váží 40 až 45 kg.

  • SRST:

Argentinská doga má krátkou, hladkou, měkkou a dlouhou srst, plošně přiléhající k tělu. Srst se musí lesknout. Barva srsti argentinské dogy je čistě bílá, kolem oka je barevná skvrna černé nebo tmavé barvy (nesmí přesahovat více než 10% plochy hlavy). Více než jedna barevná skvrna na hlavě je diskvalifikující vadou.

Temperament pejska

Argentinská doga je plemeno psa vhodné pro ochranu a strážní službu. Je velmi inteligentní. Nutné je argentinskou dogu vychovat. Zásluhou za vaši snahu se z tohoto plemene stane domácí mazlíček, sportovec a ostražitý hlídač. Argentisnká doga je veselá, přirozená, nenáročná, přátelská, štěká málo a je si dobře vědoma své síly. Nikdy nesmí být agresivní, to je povahový rys, který musí být dokonale pod kontrolou. Na lovu je tento pes chytrý, bezhlučný, odvážný a bojovný.

Doporučujeme:

  • Vetshop Vinohrady - Příjemná komunikace, stoprocentní servis, kvalitní krmiva a potřeby pro psy a kočky. Možnost komunikace přímo s odborníkem, jež se vždy vynasnaží poradit, doporučit a zařídit vše pro Vaše čtyřnohé miláčky.

  • ** ** Matrace pro Vaše psí miláčky přímo na míru! na www.dogrear.cz ušijí pro Vaše čtyřnohé přátele lůžko dle vašeho gusta. Ještě nikdy se Váš nejlepší přítel nevyspal lépe, než na matraci DOGREAR, která je šitá na míru z nepromokavých a odolných materiálů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5901 (vitejdoma.cz/chovatele#8886)


Přidat komentář