Sphynx kočka

Sphynx je bezsrsté plemeno koček. Sphynx se značně odlišuje od ostatních kočičích plemen. Přestože kočky sphynx vypadají úplně holé, jejich těla jsou pokryta jemnými asi milimetr až dva dlouhými chloupky. Charakteristika sphynx. Povahové rysy sphynx.

Sphynx kočka

Kočky sphynx (kanadská bezsrstá kočka, moon cat) jsou zahaleny tajemstvím a stále velmi žádané milovníky koček. Bezsrsté kočky jsou známé více než sto let, již před staletími se vyskytovaly u Aztéků a je možné, že předci pocházejí z této doby.

Charakteristika sphynx

Kočky sphynx jsou známé svou odolnou psychikou. Tato kočka se ničeho nebojí. Lovecký instinkt, který je zakořeněný ve všech kočkách, sphynx naprosto postrádá. Velmi dobře chápou lidské zvyky a na řeč lidí velice rádi odpovídají svým mňoukáním.

Péče o sphynx

Sphynx je bezsrsté plemeno koček. Značně se odlišuje od ostatních kočičích plemen. Přestože kočky sphynx vypadají úplně holé, jejich těla jsou pokryta jemnými asi milimetr až dva dlouhými chloupky. Kočky musíme pravidelně koupat, abychom odstranili jejich pot.

Povahové rysy sphynx

Sphynx má velmi vyrovnanou povahu, je temperamentní a neustále se živě zajímá o dění ve své rodině. Pro tuto povahu je kočka vhodná i pro malé děti (ve hře nikdy nevytasí drápky ani neškrábe). Velice dobře snáší společnost ostatních zvířat.

Sphynx a alergie

Mnoho lidí a dětí trpících alergiemi a toužících po společnosti domácího mazlíčka vyřešilo svůj problém soužitím s bezsrstou kočkou. Není ale pravdou, že sphynx je kočka úplně hypoalergení. Záleží na typu a závažnosti alergického onemocnění. Kdo je alergický na kočičí chlupy, může v kočkách sphynx najít řešení.

Věk sphynx

Sphynx se dožívá věku kolem 15 let.

Zajímavost- sphynx

Sphynx kočka je přirovnávána také jako „částečně kočka, dítě nebo opice”. Díky své vrásčité hlavě byla tato kočka přirovnána k filmové postavičce E.T.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5883 (vitejdoma.cz/chovatele#9711)


Diskuze a zkušenosti

Petra | 11.01.2010 19:42
Kočky sphynx Sphynx jsou tak škaredé až jsou krásné :)))


Přidat komentář