Siamská kočka - Siamese cat

Siamská kočka (Siamese cat). Popis siamská kočka. Charakter a temperament siamské kočky. Péče o siamskou kočku. Velikost a hmotnost siamské kočky. Zajímavost o siamských kočkách.

Doporučujeme:

  • E-shop - Zverimex Plzeň -  Internetový obchod s širokým sortimentem krmiva a chovatelských potřeb pro Vaše čtyřnohé miláčky. Pochoutky, suché krmivo, pamlsky, hračky, misky, antiparazitika, obojky, příjemná komunikace...to vše a více najdete v e-shopu, který myslí na dobro nejvěrnějších přátel člověka.

Siamská kočka (Siamese cat)

Původní vlastí tohoto plemene je Siam (dnešní Thajsko). Siamská kočka je ve světě koček považována za vrchol elegance a krásy. První kočky byly dovezeny do Anglie v polovině devatenáctého století - tam si také získaly mnoho příznivců.

Popis siamská kočka

Siamská kočka je plemeno orientálních krátkosrstých koček. Je to štíhlá elegantní kočka na dlouhých nohách s drobnými tlapkami. Hlava má trojúhelníkový tvar. Typický je dlouhý aristokratický nos, velké zašpičatělé uši a oči ve tvaru mandlí v modré barvě. Srst je krátká a jemná s barevnými odznaky na uších, obličeji, ocase a tlapkách. V průběhu let se měnil vzhled siamek směrem ke štíhlejším tělesným tvarům a také se rozšiřoval počet jejich barevných variet.

Charakter a temperament siamské kočky

Siamka má jedinečnou, milou a temperamentní povahu se silnou vazbou k člověku. Jsou tím druhem koček, které dovedou být hlučné a náročné. Siamské kočky jsou nerady nechávány o samotě. Vyniká vysokou inteligencí: na rozdíl od jiných koček se snadno naučí aportovat a když si zvykne na speciální vodítko, potěší ji i vycházka.

Péče o siamskou kočku

Jako krátkosrsté plemeno ji stačí jednou týdně vykartáčovat, ale vzhledem k mimořádně štíhlé stavbě těla by proti evropské kočce by měl být podíl bílkovin v její stravě vyšší.

Velikost a hmotnost siamské kočky

Velikost je miniaturní a váha se pohybuje v rozmezí 2,5 až 5,5 kilogramů.

Zajímavost o siamských kočkách

Siamská kočka byla na počátku 20. století dovezena také do Ruska. Výsledkem páření se s jinými plemeny a místními kočkami ztratila svoji čistokrevnost. K tomuto došlo rovněž v její domovině v Thajsku. Proto začala „Asociace ochrany divokých koček Thajska“ nyní znovu pracovat na zvýšení počtu Siamské kočky a obnově čistoty plemene. Rozvojem plemene se aktivně zabývají také v Anglii.

Doporučujeme:

  • E-shop - Zverimex Plzeň -  Internetový obchod s širokým sortimentem krmiva a chovatelských potřeb pro Vaše čtyřnohé miláčky. Pochoutky, suché krmivo, pamlsky, hračky, misky, antiparazitika, obojky, příjemná komunikace...to vše a více najdete v e-shopu, který myslí na dobro nejvěrnějších přátel člověka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5886 (vitejdoma.cz/chovatele#9784)


Přidat komentář