Norská lesní kočka

Norská lesní kočka a její původ. Norská lesní kočka a standardy. Charakteristika a povahové rysy norské lesní kočky. Popis norské lesní kočky. Tělo norských lesních koček je dlouhé, na vysokých, ale silných končetinách.

Doporučujeme:

  • Vetshop Vinohrady - Příjemná komunikace, stoprocentní servis, kvalitní krmiva a potřeby pro psy a kočky. Možnost komunikace přímo s odborníkem, jež se vždy vynasnaží poradit, doporučit a zařídit vše pro Vaše čtyřnohé miláčky.

Norská lesní kočka a její původ

O původu norské lesní kočky se dodnes vedou spory. Podle jedné pověsti se vyvinuly z angorských koček, které byly do Norska dovezeny v 16. století. Podle druhé verze se původně vyvinula z divoké kočky, kterou ze Skotska dovezli Vikingové. K dlouhé srsti, drápům a loveckým schopnostem přispěly tuhé skandinávské zimy. Norská lesní kočka je však nepochybně jedno z nejstarších plemen.

Norská lesní kočka

Ušlechtilé norské lesní kočky se chovají po celém světě. Patří mezi ně Norsk Skogkatt, Skaukatt, Wegrie, Norwegian forest cat, Norwegische Waldkatze či Norjalainen Metsäkissa.

Norská lesní kočka a standardy

Tělo norských lesních koček je dlouhé, na vysokých, ale silných končetinách. Ocas je velmi dlouhý a velmi dobře osrstěný. Hlava by měla být zhruba trojúhelníková, s naprosto rovným profilem a s vysoko posazenýma velkýma ušima. Nos má být rovný a oči mandlového tvaru. Hustý, nepromokavý kožich a dlouhými pesíky zakrývajícími hustou podsadu. U norských lesních koček se povolují plné barvy (jednobarevná srst) a to pouze barvy přírodní-černá, modrá, červená, krémová, želvovinová a modřeželvovinová, dále tři různé kresby (mramorování, tygrování a tečkování), barva bílá, barvy stříbřité, veškerá zbarvení s podílem bílé barvy (bíle skvrnité) a všechna zbarvení vznikající kombinací těchto barev. Nepovolují se barvy čokoládová, skořicová, lilová a barvy s odznaky.

Charakteristika a povahové rysy norské lesní kočky

Norská lesní kočka je charakteristická pro svou klidnou povahu a trpělivost. Ke známým lidem je přátelská, k cizím rezervovaná. Miluje svobodu a je výbornou lovkyní.

Popis norské lesní kočky

Trojuhleníková hlava, masivní brada, licousy na tvářích a špičaté uši se štětečkami opravdu připomínají rysa. Oči jsou v mládí velké a kulaté, ale během dospívání dostávají mandlový tvar. Kočka má svalnaté, statné tělo, zadní nohy delší než přední. Dlouhý ocas pokrývá hustá srst zakrývající zadní nohy. Přesto je norská kočka hbitá a mrštná.

Výška a váha norské kočky

Kočka dosahuje středních až velkých rozměrů a váží 3 až 9 kg.

Srst norské kočky

Dlouhá hladká srst je doplněná hustým podsrstím, licousy na tvářích a tzv. kalhoty na zadních končetinách. Hustý límec okolo krku narůstá v zimě a v létě se ztrácí. Osrstění dokáže odpuzovat vodu. Jeho zbarvení je různé.

Péče o norskou kočku

Tato polodlouhosrstá kočka potřebuje především prostor pro výběh. Ráda se proběhne po zahradě, nepohrdne ani prolézačkou. Srst vyžaduje větší péči v době línání, jinak stačí kartáčování jednou týdně.

Doporučujeme:

  • Vetshop Vinohrady - Příjemná komunikace, stoprocentní servis, kvalitní krmiva a potřeby pro psy a kočky. Možnost komunikace přímo s odborníkem, jež se vždy vynasnaží poradit, doporučit a zařídit vše pro Vaše čtyřnohé miláčky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5866 (vitejdoma.cz/chovatele#9313)


Diskuze a zkušenosti

Sumar | 09.12.2014 13:12
mohamad می‌گه:khoshh mohamad می‌گه:khoshhal misham dadsah.albate man ashna nistam vali age begi zood migiram.be har hal chon gofti pes baz bashe man goftam ziad bazi mikonam.albate alan emtehane vali bad az emtehana dar khedmatam.email man ham hamine!!!!!!!!!!


Přidat komentář