Kočka - Selkirk rex

lemeno kočky Selkirk rex vzniklo v USA, v roce 1987. Původně bylo toto plemeno Selkirk-rex krátkosrsté, křížením s perskou kočkou americký felinolog Jerry Newmann vyšlechtil i dlouhosrsté.

Původ a historie

Plemeno kočky Selkirk rex vzniklo v USA, v roce 1987. Původně bylo toto plemeno Selkirk-rex krátkosrsté, křížením s perskou kočkou americký felinolog Jerry Newmann vyšlechtil i dlouhosrsté. Díky tomuto šlechtění se rodila krátkosrstá i dlouhosrstá koťata, s kombinovanou kadeřavou a rovnou srstí. Proto se již od samotného počátku evidují 2 druhy, odlišující se délkou a typem srsti.

Charakter

Tyto kočky jsou přátelské,vůči lidem jsou nesmírně vstřícné a velmi pružně se přizpůsobují životním podmínkám. Selkirk rex kočky vycházejí dobře s dětmi i se psy. Při styku s cizími lidmi nejsou nijak plaché. Kočky tohoto plemene jsou velmi inteligentní, přítulné, temperamentní a hravé.

Jak se o ni starat

Selkirk rex kočka je krátkosrsté i dlouhosrsté plemeno. Selkirk rex kočku postačí jednou týdně vykartáčovat. Vzhledem k mimořádné stavbě těla by měl být podíl bílkovin v její stravě vyšší.

 

Velikost a hmotnost

Velikost je miniaturní a váha se pohybuje v rozmezí 2,25 až 4 kilogramů.

Zajímavosti

Koťata Selkirk rex kočky se rodí kadeřavá, následně svoji kadeřavost ztrácejí. Kadeřavost se kočkám obnovuje až mezi osmým a desátým měsícem jejich života.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5862 (vitejdoma.cz/chovatele#9227)


Diskuze a zkušenosti

Marie | 23.03.2015 15:02
chov v čr Dobrý den, pátrala jsem po možnosti pořídit si Selkirk rexe, ale nenašla jsem žádnou chovnou stanici. Předpokládám, že to souvisí s tím, že jsou u nás uznaní až letos. Nevíte někdo o českých chovatelích? Děkuji!


Přidat komentář