Kočičí útulek Vysočina

Chcete-li pomoci kočkám k lepšímu životu, můžete se rozhodnout přijmout je do svého domova. Pokud si kočku z různých důvodů pořídit nemůžete, je zde možnost virtuální adopce a finanční podpory kočky.

Zvířata jsou našimi věrnými průvodci životem. Nejčastěji mají nejblíže k našemu srdci právě psi a kočky. I když mnozí z nás naše domácí mazlíčky bezmezně milují a udělají pro ně vše, co jim na očích vidí, nemají všechny zvířata jednoduchý život. Také vám se může stát, že se vám vaše kočička zatoulá. Bohužel jsou mezi námi i takový, kteří jsou schopni těmto němým tvářím ublížit a jednoduše se jich zbavit. Potom jsou však zde i takoví lidé, kteří chtějí pomáhat. A právě takové můžete najít v kočičím útulku na Vysočině.

Kočičí útulek Vysočina

Kočičí útulek Vysočina poskytuje domov a záchranu pro opuštěné kočky. V tomto útulku najdou pomoc kočky ztracené a odložené. Do kočičího útulku se často dostanou kočky s nelehkým životním osudem. V útulku mohou nabídnout těmto kočkám nezbytnou péči a lásku, poté se mohou kočky dostat k novým rodinám. I když kočkám v tomto útulku často zachraňují život a dávají jim vše, co je potřeba, není lehké nahradit lásku jedné rodiny. A tak i všechny uzdravené kočičky, které tady žijí, by potřebovaly své páníčky a svůj domov.

V tomto útulku nabízejí také tzv. virtuální adopci. Chcete pomoci, ale z různých důvodů si nemůžete vzít kočičku domů? Jednoduše si můžete vybrat k virtuální adopci jakoukoliv z kočiček. Poté můžete posílat na jméno této kočky částku, která bude hradit náklady na stravu a další péči. O vaší virtuálně adoptované kočičce budete neustále informováni a také budete dostávat čerstvé fotografie.

Před tím, než se rozhodnete pro osvojení kočky je však důležité řádně promyslet, zda budete schopni se o nového člena rodiny řádně postarat. Také kočičí útulek Vysočina si klade určité podmínky osvojení. Např. zde neumísťují kočky prostřednictvím třetí osoby. S novým majitelem se uzavře dohoda o informování, jak se kočičce vede atd.

Chcete-li se dozvědět více o místě, kde nabízejí kočkám pomoc a hledání nových domovů navštivte internetové stránky:

  • http://www.navysocine.cz/

Tento kočičí útulek najdete na adrese:

  • **Polná - Skrýšov 12, 588 13*** ***

Více informací se dozvíte také zde:

  • Telefonní číslo: +420 607 418 196
  • E-mail: pomoc-kocickam@centrum.cz, kocicky@navysocine.cz.

Navštivte internetové stránky tohoto kočičího útulku, kde kromě mnoha informací najdete také krásné fotografie koček a mnohé užitečné rady.

Chcete si pořídit kočku?

Rozhodujete se o pořízení kočičky do vaší rodiny? Takovéto rozhodnutí není jednoduché a vždy je důležité vše promyslet. Že chtějí domácího mazlíčka vaše děti? Ale řekněme si upřímně, kdo se bude nakonec např. o kočku nebo jiné zvíře starat. Přehodnoťte tedy, jestli budete mít dost času věnovat zvířeti vše, co bude potřebovat. A teď nemluvíme jen o kvalitní stravě a péči. Budete schopni dát kočičce dostatek lásky, budete mít na ni čas? Přemýšlejte nad těmito otázkami a nerozhodujte se neuváženě.

Co víme o kočkách

V dnešní době existuje přibližně 50 různých plemen a v mnoha barevných variantách. Samozřejmě, že nejrozšířenější je u nás** kočka domácí**, které nemá žádný konkrétní rodokmen. Kočky se dožívají 12 – 16 let. Kočky jsou na rozdíl od psů velice samostatná zvířata, kterým je však nutné poskytnout určité množství ochrany především ve městech. I když je v kočičí přirozenosti méně závislosti na člověku, než je tomu u psů, jsou kočky velice oddanými a vděčnými společníky. Kočky po vás budou na oplátku chtít jen potravu, domov a lásku.

Kde si pořídit kočku na Vysočině

Kočku si můžete pořídit u chovatelů, z obchodů se zvířaty, ale také z různých organizací nebo útulku. Také spoustu majitelů koček nabízí malá koťata, která se právě narodila. Takto se můžete setkat s matkou kotěte a zjistíte něco více o její povaze.

Jak vybrat kotě

Když si budete chtít pořídit kotě, ideální doba je osm týdnů.  Kotě prochází tzv. socializačním obdobím v období mezi čtvrtým a sedmým týdnem. V době, kdy si už kotě budete brát, bude vaše kotě znát široký okruh lidí a také jiných zvířat. Při výběru kotěte vás ovlivní vzhled, ale raději vybírejte podle přátelské a dovádivé kotě, které působí šťastně a důvěřivě. Poté co si kotě přinesete domů, je dobré navštívit veterináře a nechat jej odborně prohlédnout.

Osvojení domácí kočky

V některých případech je lepší vybrat si dospělou kočku, především tedy když nemáte čas na výchovu malého kotěte. Předem si však můžeme zjistit, jaký měla kočka život, kde byla zvyklá žít atd. Když si přineseme domů kočku, seznámíme ji s ostatními členy rodiny. Dále je důležité seznámit kočku s ostatními zvířaty. Když seznamujeme dospělého psa s kotětem, zjistíme, že pes o kotě postupně ztratí zájem. Když seznamujeme dvě kočky, může to trvat trochu déle. Důležité je nedělat nic násilím a nechat kočky, až se přizpůsobí sami sobě.

Jak pečovat o novou kočku

Většinou se doporučuje první dva týdny kočku raději nechat raději doma a nepouštět ji ven. Nechejte však kočce doma bedýnku s pískem, aby k ní měla dobrý přístup. Potom kočce můžeme dovolit, aby šla ven společně s vámi. Většina koček neuteče, ale postupně se bude vydávat dál a dál. Kočky budou postupně prozkoumávat nové okolí a nasávat neznámé pachy.** Kotě** by se však nemělo pouštět ven, dokud nebude mít za sebou všechna očkování.

Jak se starat o kočku

V porovnání se psi kočky nevyžadují tolik péče. Kočku je důležité nakrmit každý den ve stejný čas. Kočky mají raději pevný řád a tak neměňte dobu krmení. Také se doporučuje udržovat srst kočky pravidelným kartáčováním. Kontrolujte také, zda ve srsti kočky nejsou stopy po blechách. Kočky jsou velmi čistotné a tak se čistí a myjí samy. Koupání koček není nutné, když se kočka neúčastní výstavy. Vzhledem k zvýšené dopravě, může být pobyt koček venku nebezpečný a tak je někdy důležité zajistit venkovní výběh. Ve venkovním výběhu se kočka může bezpečně pohybovat, hrát si a na večer se zase vrací domů. Mnoho majitelů koček se rozhodne, že své kočky kvůli bezpečnosti raději pouštět ven vůbec nebudou. Může zde nastat určitý problém a to ten, že se kočky nudí. A to vede ke špatnému chování jako je škrábání nábytků. Když chcete své kočce zajistit zábavu, pořiďte ji zvířecího společníka. A co s vaším zvířecím miláčkem, když jedete na dovolenou? Kočky nemají cestování v oblibě a tak je lepší nechat je v domácím prostředí. Můžete se rozhodnout umístit kočku do zvířecího hotelu nebo si zajistit od známých pravidelné krmení kočky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5889 (vitejdoma.cz/chovatele#9809)


Diskuze a zkušenosti

Marcela Tichá | 29.12.2016 23:50
1.Kočičí útulek na Vysočině jsou podvodníci


Přidat komentář